Ahjusepad OÜ

Switch to desktop

Korstna ventilaator

Kirjeldus

Korstna ventilaatori ülesanne on suurendada ja stabiliseerida korstna lõõri tõmmet, sõltumata korstna kõrgusest, tuultest ja teistest looduslikest tingimustest.
See seade paigaldatakse gravitatsioonil põhineva korstna suitsulõõri otsa. Korstna ventilaator tekitab korstnalõõris alarõhu kasutades spetsiaalset füüsikalist efekti. See põhineb õhuvoolu loomisel teises õhukanalis, tekitades sellega alarõhu peamises - suitsulõõris. Õhuvool teises kanalis tekitatakse ventilaatori abil, mis on paigutatud väljapoole lõõri. Selline süsteem ei blokeeri suitsulõõri ja ei takista suitsugaaside väljumist ka juhul, kui seade ei tööta. Samuti võimaldab selline süsteem taluda ventilaatoril kõrgeid temperatuure, mis on oluline just tahkekütuse kasutamisel. Suitsugaasidele mõeldud seadmed on valmistatud roostevabast metallist 1.4301. Toode on võimalik diameetritega: Ø 150, Ø 200.
Maksimaalne töötemperatuur on 400°C.
Kasuta seda seadet juhul:
  • kui korstna halva asukoha tõttu põhjustab tuul pööriseid korstnalõõri otsa juures ja sellega tekitab probleeme korstna toimisele.
  • kui probleemid on põhjustatud ebasoodsatest maastikuoludest, tugevate ja sagedaste tuultega.
  • kui korstnal puudub tõmme või on see liiga nõrk(nt. kui korsten on liiga lühike).
  • kui soovid parandada ventilatsiooni- või suitsulõõri tõmmet.


 

 

 

Ahjusepad 2012

Top Desktop version